УКРАЇНА
 
 
 
 
Меню

 

КАРАНТИН ВИХІДНОГО ДНЯ Галицький національний природний парк у суботу та неділю буде зачинений для відвідувачів. Чекаємо Вас із понеділка по п'ятницю з 9.00 до 16.00.

 
 
Природні умови та ресурси парку Основні об'єкти парку Лучно-степові ділянки
  Гість | Вхід | Реєстрація |

На лівобережжі Дністра (територія Бурштинського Опілля) розташовані унікальні ксеротермні ділянки, що представлені екстразональними ендемічними наскельними степами та кальцифільними лучними степами, що мають високу ландшафтну та ботанічну цінність. На цих ділянках охороняються наступні раритетні види рослин, що занесені до Червоної книги України: сон великий, анемона розлога, билинець комарниковий, зіновать Блоцького, зіновать Пачоського, зіновать подільська, зозулині черевички справжні, траунштейнера куляста, зозулинець шоломоносний, зозулинець салеповий, любка дволиста, відкасник татарниколистий, відкасник осотовидний, молочай волинський, лілія лісова, костриця бліднувата, очиток застарілий, ковила найкрасивіша, ковила волосиста, ковила вузьколиста, ковила пірчаста, рутвиця смердюча.

– з ссавців: борсук, горностай, тхір степовий;
– з птахів: пугач, лунь польовий, сорокопуд сірий;
– з безхребетних: дибка степова, подалірій, махаон.

 

Касова гора

Розташована на захід від с. Бовшів, на лівому березі р. Гнила Липа і утворена горбистим пасмом, що простягається на 5 км (площа 65,0 га) з південного заходу на північний схід; абсолютна висота – 340 м. Максимальна ширина пасма - 1200 м. Пасмо утворене третинними вапняками, на яких залягають дерново-карбонатні супіщані та крупнопилувато-легкосуглинисті ґрунти, на денну поверхню виходять гіпсові породи. Схили гори вкриті екстразональними лучними степами, що потребують пильної охорони, оскільки у травостої ростуть рідкісні зникаючі види: сон великий, сон широколистий, анемона розлога, билинець комарниковий, зозулині черевички справжні, любка дволиста, відкасник татарниколистий, відкасник осотовидний, лілія лісова, ковила найкрасивіша, ковила волосиста, ковила вузьколиста, ковила пірчаста, рутвиця смердюча та ін. Касова гора є однією з найбільш цінних ботанічних природоохоронних ділянок у західному регіоні України. Тут прокладено еколого-пізнавальну стежку «На Касову гору», на якій можна ознайомитися з представниками зникаючої флори та фауни.

Камінь 

 Урочище „Камінь” (південно-східні околиці с. Межигірці) є унікальним рідкісним збереженим природним об’єктом, що має високу ландшафтну та ботанічну цінність. Урочище характеризується виходом на денну поверхню раритетних гіпсових та алебастрових відслонень, формування гіпсових скель, що мають першочергове природоохороне значення на території Галицького національного природного парку. Осередки чистого гіпсу у вигляді кристалічного гіпсангідриту в урочищі „Камінь” є ендемічними та рідкісними для регіону, поверхня яких представлена унікальними наскельними степами та кальцифільними остепненими луками, що мають надзвичайно високу природоохорону регіональну цінність у зв’язку з тим, що на території ГНПП вони перебувають в екстремальних умовах антропогенного навантаження і синантропізації природної флори, що обумовлює поступове зникнення цих древніх видів рослин. На території урочища охороняються рідкісні рослини сон великий, сон широколистий, ковила волосиста, ковила найкрасивіша, костриця бліднувата, очиток застарілий, анемона нарцисоцвіта, молочай волинський, лілія лісова, зіновать Блоцького, верба сиза та ін. З «червонокнижних» тварин тут живуть борсук і пугач. На північному схилі з-під землі б’є джерело «Голодна вода». В урочищі бере свій початок туристичний маршрут «Камінь – Сімлин».

Сімлин 

Лучно-степова ділянка „Сімлин” знаходиться в околицях сіл Медуха та Яблунів. Це цікавий осередок екстразональних лучних степів, що потребує детального флористичного дослідження.

 

 

 

 

 

 

Поділля 

Пам’ятка природи поблизу с. Поділля є унікальними мальовничими гіпсовими скелями (висотою до 28 м). Місцезростання найбільш рідкісних зникаючих рослин у регіоні – костриці бліднуватої та очитка застарілого. В скелях є декілька печер, придатних для огляду туристами.

 

 

 

 

 

На трантах

Ця ботанічна пам’ятка природи розташована біля с. Бишів. Це схили горба південної експозиції, вкриті лучно-степовою рослинністю. Об’єкт потребує детального вивчення.

Всі матеріали та публікації належать "Галицький національний природний парк"
Створення та підтримка сайту: Телекомпанія РАІ
Галицький
Національний
природний парк