УКРАЇНА
 
 
 
 
Меню

 

КАРАНТИН ВИХІДНОГО ДНЯ Галицький національний природний парк у суботу та неділю буде зачинений для відвідувачів. Чекаємо Вас із понеділка по п'ятницю з 9.00 до 16.00.

 
 
Маленькі таємниці великого світу
  Гість | Вхід | Реєстрація |
Назад Назад

Тхір лісовий

Тхір лісови́й, тхір звича́йний або тхір те́мний (Mustela putorius) — ссавець ряду Хижих з родини куницевих. Цінний хутровий звір. Тхір чорний — типовий звір широколистяних лісів Полісся і Лісостепу, частий мешканець сільських садиб та курників. З 2009 року в Україні під охороною: внесений до Червоної книги України.


Лісовий тхір - спритний мисливець-одинак. На пошуки здобичі він виходить під покривом темряви. Мисливська ділянка самця займає площу близько 2 500 га. Тварина люто захищає її межі від вторгнення ворогів. Ділянки самок значно менші і нерідко перекриваються одна одною. Лісовий тхір мітить межі території маслянистою, жовтуватою речовиною, що виділяється анальними залозами. Це своєрідна „хімічна зброя" звірка у разі небезпеки. 
Тхір є близьким родичем норки, видри та борсука. Вони дуже розумні та хитрі і останнім часом все більше людей їх заводять як домашніх улюбленців.
1. Колись тхорів одомашнювали оскільки вони допомагали боротись зі щурами та мишами, також їх використовували при полюванні на зайців. Сьогодні переважно їх тримають вдома як декоративну тваринку.
2. Тхорів одомашнено понад дві тисячі років тому, та в Україні тільки віднедавна заводять тхорів як домашніх улюбленців.
3. Популяції диких тхорів є по всьому світу. Понад 150 років тому тхорів завезли в Нову Зеландію для контролю популяції диких кролів, але коли кількість кроликів суттєво знизилась тхори почали полювати на місцеві види птахів у яких до того часу не було природних хижаків. Тому в Новій Зеландії тхорів вважають шкідниками.
4. Домашні тхори можуть жити до п'ятнадцяти років і більшість свого життя вони сплять. Вони дуже міцно сплять по 15-20 годин на добу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Новонароджені тхори можуть поміститися в столовій ложці.
6. При народженні щенята тхора білого кольору, але вже через три місяці вони змінюють свій колір і можуть мати сріблястий, коричневий та вершковий колір.
7. В тхорів пластичне тіло. Оскільки їх ребра дуже гнучкі вони можуть проповзти через неймовірно вузький простір. Колись спеціально навчених тхорів використовували для прокладання кабелів через тунелі і труби.

 

 
Всі матеріали та публікації належать "Галицький національний природний парк"
Створення та підтримка сайту: Телекомпанія РАІ
Галицький
Національний
природний парк