УКРАЇНА
 
 
 
 
Меню

 

КАРАНТИН ВИХІДНОГО ДНЯ Галицький національний природний парк у суботу та неділю буде зачинений для відвідувачів. Чекаємо Вас із понеділка по п'ятницю з 9.00 до 16.00.

 
 
Маленькі таємниці великого світу
  Гість | Вхід | Реєстрація |
Назад Назад

Лисиця руда

Лисиця звичайна або руда (Vulpes vulpes, syn. Vulpes fulva) — найбільш розповсюджений та широко відомий вид роду лисиць (Vulpes) родини Псові (Canidae). Вона також є найбільшим видом роду: довжина тіла 60–90 см, хвоста — 40–60 см, маса 6–11 кг. Подібно до вовка, лисиця належить до моногамних(тварини переважно створюють пари на все життя, деякі з них навіть не шукають нового партнера в разі загибелі попереднього) тварин, що розмножуються тільки один раз на рік.


Основна їжа лисиці - мишовидні гризуни (миші, полівки). За рік вона знищує їх декілька тисяч. Не відмовляється і від зайців, ящірок, жуків, птахів, зокрема свійських. А ще дбає про вітаміни: їсть суниці, чорниці, яблука, виноград. Полювати виходить увечері.
Цікаво знати що:
1. Лисиці не пережовують їжу. Вони рвуть здобич і шматками ковтають її. Вся справа в тому, що лисиці мають специфічний склад шлункового соку, який негайно розщеплює навіть найскладніші і жорсткі шматки їжі. Саме тому — лисиця довгий час може обходитися без їжі — в шлунку завжди є залишки після останньої трапези.


2. Хвіст для лисиці дуже важливий орган. Під час бігу він допомагає їй тримати рівновагу, а взимку служить додатковим захистом від холоду.
3. Ці тваринки можуть видавати багато звуків. Наприклад, вони можуть зімітувати собачий гавкіт.
4.Тварини часто ховають залишки їжі для голодних часів. Лисиця дуже любить поласувати мишами. А щоб спіймати мишку, їй часто доводиться добре пострибати - здалеку її рухи нагадують елегантний танок. Чи чули ви коли-небудь про танець фокстрот? Його назва так і перекладається - лисячий танець.


5. Руда лисиця орієнтується у просторі та знаходить потрібний напрямок завдяки чутливим волоскам, що знаходяться на її лапах.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Всі матеріали та публікації належать "Галицький національний природний парк"
Створення та підтримка сайту: Телекомпанія РАІ
Галицький
Національний
природний парк