вул. Галицька, 1, с.Крилос., Галицький р-н., Івано-Франківська обл., а/с 29, 77162 Тел.: (03431) 22-113 E-mail: galychnpp@ukr.net
Меню

Інформація щодо рекреаційно-туристичних послуг за номером:
(096) 366-12-16

 

КАРАНТИН ВИХІДНОГО ДНЯ Галицький національний природний парк у суботу та неділю буде зачинений для відвідувачів. Чекаємо Вас із понеділка по п'ятницю з 9.00 до 16.00.

 
 
Новини
  Гість | Вхід | Реєстрація |
Назад Назад

Моніторинг льодових явищ на р. Дністер та в гирлі р. Луква

18 грудня 2018 р. працівниками наукового відділу проведено моніторинг льодових явищ на р. Дністер та в гирлі р. Луква, які характеризують зимовий режим рік. За характером зимового режиму ріки у межах ГНПП відносяться до замерзаючої групи. Із зниженням температури повітря нижче 0 ºС ріки перейшли у фазу зимового періоду: замерзання. Дата початку зимових льодових явищ припала на 14 грудня 2018 р. На Дністрі виявлені первинні забереги, сніжниця. 
Первинні забереги представлені тонким нерухомим льодовим покривом вздовж берега, що утворилися внаслідок намерзання льоду вздовж берегів. Забереги характерні перед повним замерзанням ріки (рис. 1).
Сніжниця – накопичення снігу, що плаває у воді (рис. 2).
У гирлі р. Луква, враховуючи морфометричні параметри й температуру повітря у межах -8ºС. (охолодження води), на ріці виявлено утворення льоду безпосередньо на водній поверхні вдалині від берегів. Цей льодостав не стійкий. У гирлі ріки простір чистої води серед льодяного покриву становить 15 % (рис. 3).

Рис. 1а. Первинні забереги на р. Дністер (м. Галич)

Рис. 1б. Первинні забереги на р. Дністер (м. Галич)

Рис. 2. Сніжниця на р. Дністер (м. Галич)

Рис. 3. Льодостав у гирлі р. Луква.

 
Всі матеріали та публікації належать "Галицький національний природний парк"
Створення та підтримка сайту: Телекомпанія РАІ
Галицький
Національний
природний парк