вул. Галицька, 1, с.Крилос., Галицький р-н., Івано-Франківська обл., а/с 29, 77162 Тел.: (03431) 22-113 E-mail: galychnpp@ukr.net
Меню

Інформація щодо рекреаційно-туристичних послуг за номером:
(096) 366-12-16

 

КАРАНТИН ВИХІДНОГО ДНЯ Галицький національний природний парк у суботу та неділю буде зачинений для відвідувачів. Чекаємо Вас із понеділка по п'ятницю з 9.00 до 16.00.

 
 
Новини
  Гість | Вхід | Реєстрація |
Назад Назад

Зсувні процеси

В урочищі Селище Блюдниківського лісництва мають місце гравітаційні процеси – зсуви. У термінологічному словнику «зсуви – це зміщення мас гірських порід вниз по схилу під впливом сили тяжіння, яка відбувається без перевертання і дроблення». Причиною зсуву може бути: перезволоження ґрунту дощовими опадами, танення снігів, вирубка лісу та інше. Однак природа зсувів у Блюдниківському лісовому масиві своєрідна. Основною причиною їх виникнення є протікання карстових процесів у гіпсоангідритовій товщі. Ці відклади досить податливі до розчинення агресивними поверхневими водами, зокрема у місцях неглибокого їх залягання, які покриті водопроникними відкладами. При формуванні як поверхневих (карстових лійок) так і підземних (ущелин, порожнин тощо) карстових форм порушується стійкість покривних пухких відкладів. Формуються тріщини, ритвини, борозни, які під впливом інтенсивних атмосферних опадів, танення снігів, промерзання й розмерзання грунту сприяють утворенню ровів відсідання. Тіло зсуву внаслідок сили тяжіння та біомаси деревостану, яка в цьому випадку підсилює гравітаційні процеси, прямує до нижчого базису ерозії (вниз по схилу).

Автор: Науковий співробітник Галицького НПП Ковальська Леся.

На фото: Зсувні процеси у Блюдниківському лісовому масиві в урочищі Селище.

 
Всі матеріали та публікації належать "Галицький національний природний парк"
Створення та підтримка сайту: Телекомпанія РАІ
Галицький
Національний
природний парк