УКРАЇНА
 
 
 
 
Меню

 

КАРАНТИН ВИХІДНОГО ДНЯ Галицький національний природний парк у суботу та неділю буде зачинений для відвідувачів. Чекаємо Вас із понеділка по п'ятницю з 9.00 до 16.00.

 
 
Новини
  Гість | Вхід | Реєстрація |
Назад Назад

Всесвітній День водно-болотних угідь

Як відомо, 2 лютого – Всесвітній День водно-болотних угідь (World Wetlands Day). Заходи, які проводять у Всесвітній день водно-болотних угідь, покликані привернути увагу громадськості та урядів різних країн світу до цінності водно-болотних угідь для підтримання збалансованого розвитку нашої планети. Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення переважно як місця проживання водоплавних птахів, була підписана 2 лютого 1971 року в м. Рамсар (Іран), з того часу відома як Рамсарська конвенція. Основною метою цієї Конвенції є збереження та раціональне використання водно-болотних угідь як засобу досягнення збалансованого розвитку в усьому світі.
З приємністю можемо відзначити, що до складу Галицького національного природного парку входять два водно-болотні угіддя міжнародного значення, які минулого року отримали цей статус. Це Бурштинське водосховище та верхня частина річки Дністер зі старицями і деякими притоками.

Бурштинське водосховище, одне з найбільших незамерзаючих водойм Західної України. Воно штучно створене в 1965 р. у руслі р. Гнила Липа (ліва притока р. Дністер) для охолодження теплової електростанції. Площа водойми 1260 га, середня глибина 4м. Водосховище входить до складу Галицького національного природного парку без вилучення в основного землекористувача – Бурштинської ТЕС (компанія ДТЕК). Це важливий кормовий біотоп для великої кількості мігруючих і зимуючих водоплавних птахів.

Вздовж водосховища розроблено еколого-пізнавальний маршрут, обладнаний спостережними пунктами,
оглядовими вежами http://www.halychpark.if.ua/?m0prm=10&m1prm=22&m2prm=55 та вебкамерами, за допомогою яких можна підглядати за птахами онлайн https://www.youtube.com/channel/UC5srH0olsjZMr8TYvnn1xcQ…
Чисельність водоплавних видів птахів найвища під час весняної міграції і становить від 7 до 22,3 тис. особин. Домінуючим видом є крижень, менш чисельними є гоголь, гуска сіра, свищ, крех великий, попелюх та інші.

Друге Рамсарське угіддя є унікальним фрагментом заплави верхів’я р. Дністер. До його складу входять русло річки Дністер та нижні частини русел гірських правих допливів Лімниці та Бистриці, прибережна 100 м зона, острови та стариці. Ділянка долини р. Дністер довжиною 25 км розміщена в західній частині України у межах Галицького району Івано-Франківської області.
Угруповання галькових річкових біотопів належать до категорії оселищ, які охороняються згідно додатку 4 Конвенції про охорону біорізноманіття у Європі. 4 види рослин, 6 видів комах, 10 видів риб, 9 птахи і 8 ссавців занесених до Червоної книги України. ВБУ має істотне значення для життєдіяльності 49 видів риб у період розмноження та підростання мальків, а також у зимовий і міграційний періоди. Протягом цілого року ВБУ є важливим місцем існування і кормодобування для видів ссавців, занесених до Червоної книги України, а саме: горностая та видри. Тут розташовано також важливі кормові біотопи для рукокрилих.

Автор фото Михайло Ковтун.

 

 
Всі матеріали та публікації належать "Галицький національний природний парк"
Створення та підтримка сайту: Телекомпанія РАІ
Галицький
Національний
природний парк